Ve Zruči to byl tak trochu hokej

HC Zruč vs. HC Starý Plzenec 7:5. Takhle by to ani neznělo divně, ale ve fotbalovém utkání? 7:5? Ve Zruči to byla včera reklama na fotbal.

Na hřiště lídra soutěže zavítal SK Starý Plzenec, což slibovalo zajímavou podívanou. Plzenečtí se dlouhodobě prezentují dobrým fotbalem a v jarní části jsou (byly před tímto utkáním) dokonce těsně lepší, než jejich soupeř ze Zruče. Ze čtyř jarních utkání vytěžili devět bodů, zatímco rezerva Zruče o bod méně. Řízení utkání se ujalo zkušené trio v čele se Zdeňkem Přibylem, kterému asistovali Míra Pena a Honza Mičan.

Týmy na nic nečekaly a fotbalové hody začaly hned po úvodním hvizdu. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre domácí Matěj Hájek svou první brankou v sezóně. Hosté zareagovali neprodleně a už ve dvanácté minutě vyrovnal Jan Vyskočil. O dvě minuty později otočil ukazatel skóre ve prospěch hostů Jan Kuncendörfer. Domácí zareagovali také velmi rychle, když v 18. minutě vyrovnal Dominik Bízek, i pro něho to byla premiérová trefa v sezoně. Hned dvě minuty na to se skóre převážilo opět na stranu domácích brankou Michala Krause. Ani ne po třetině řádné hrací doby bylo skóre už 3:2! Poté se brankostroje na čtvrt hodinky zadrhly, ale ve 34. minutě srovnal vývoj utkání opět Jan Kuncendörfer, který tak druhým zásahem v utkání zdvojnásobil svou dosavadní letošní střeleckou bilanci na čtyři góly. Do poločasové přestávky se už skóre neměnilo, ale na hřišti to začalo povážlivě jiskřit až musel hlavní rozhodčí sáhnout ke karetnímu napomenutí. Do kabin se oba týmy odebraly za nerozhodného stavu 3:3.

Druhé dějství bylo ovlivněno gólovým běsněním domácího šutera Michala Hakra, který čtyřmi brankami jednak potopil šance hostů na bodový zisk a jednak se nekompromisně prodral do čela tabulky střelců Městského přeboru. Ale popořadě.

Stejně jako v prvním poločase se skóre měnilo hned v úvodu, vlastně to bylo ještě rychlejší. Už ve 46. minutě pálil ostrými Michal Hakr a překlopil skóre opět ve prospěch domácích. S tím vehementně nesouhlasil hostující Jan Ledvina a hned o minutu později srovnal. Jenže pak se ukázalo, že Michal Hakr našel na hostující obranu recept, s kterým si Plzenečtí nedokázali poradit. Brankami v 61., 65. a v 84. minutě definitivně rozhodl, že lídr soutěže se po tomto kole měnit nebude. Hosté dokázali skóre už pouze korigovat trefou Petra Menšíka v 89. minutě utkání.

Zruč B tak dále vede tabulku soutěže a kráčí jistě směrem k I.B třídě. Hosté zaznamenali druhou porážku na jaře, ale zejména fakt, že ani pět vstřelených branek tentokrát nestačilo na body, byl asi trochu frustrující.

Author: Richard Polák

Víc než čtvrt století tvořím webové stránky a e-shopy.