V soutěži mužů se hrálo o první body

V úvodním předehrávaném 14. kole městské soutěže se dařilo spíše domácím výběrům. Rezerva Malesic zvítězila nad Prazdrojem B 3:2, Starý Plzenec B doma podlehl rezervě Slovanu Plzeň 0:1 a Union B přesvědčivě porazil béčko „vodníků“ 6:2.

Malesice se na svém hřišti dostali pod tlak, když ve 25. minutě skóroval hostující Václav Rada. Domácí ovšem dokázali rychle odpovědět, když ve 32. minutě vyrovnal Stanislav Hora. Stejný hráč otevřel skóre druhého poločasu hned ve 48. minutě a strhl tak vedení na stranu domácích, ti už ho nepustili. Deset minut před koncem to vypadalo na rozhodující moment, když na 3:1 zvýšil Petr Holota. Hosté ale přeci jen dokázali závěr ještě zdramatizovat po trefě Martina Turečka v 87. minutě.

Ve Starém Plzenci se hrál bojovný fotbal, který rozhodla jediná branka hostujícího Daniela Kadlece ze 70. minuty. Daleko zajímavější bylo skóre co do počtu udělených trestů: na žluté karty 5:4, na červené pak nerozhodně 2:2.

Union vládl od samého začátku, už ve 4. minutě se trefil Lukáš Dirga, po půlhodině přidal druhou branku. Za VS snížil ve 41. minutě Jan Fiala, ale v závěru prvního poločasu Union odskočil opět na dvoubrankový rozdíl gólem Michala Legáta. Ve druhém poločase pálil už pouze hráči Unionu, nejprve ve 48. minutě utnul naděje hostů Petr Filmak, v 63. minutě přidal druhou branku a zvýšil už na 5:1. Poté si vlastní branku vstřelil Roman Niebauer, ale to Union mrzet nemuselo. V závěru ještě v 86. minutě zkompletoval první hattrick letošní sezony Lukáš Dirga.

Ne 18.8.2019 12:30Malesice BPrazdroj B3:2 (1:1)
Střelci: Hora Stanislav (2x), Holota Petr – Rada Václav, Tureček Martin
Ne 18.8.2019 14:00Starý Plzenec BSlovan B0:1 (0:0)
Střelci: Kadlec Daniel
Ne 18.8.2019 17:00Union BVS Plzeň B6:2 (3:1)
Střelci: Dirga Lukáš (3x), Filmak Petr (2x), Legát Michal – Fiala Jan, vlastní