Máme za sebou páté kolo MPM

Favorit soutěže Union nezaváhal a porazil na domácím trávníku FC Spartak Chrást 3:1. Všechny branky padly až ve druhém dějství, o domácí se postarali Jakub Jindra (52′), Petr Kutný (58′) a Pavel Šimana (75′). Čisté konto Marku Hornovi pokazil chrástecký Miroslav Matys (68′).

Malinko překvapení se zrodilo v Liticích, kde si na domácí pořádně vyšlápla rezerva Košutky. Střelci byli produktivní hned od začátku. Už ve 4. minutě se trefil hostující Matouš Janča. Za pět minut bylo vyrovnáno zásluhou domácího Jiřího Krejčího. Pak se slova ujal opět Matouš Janča a nejprve přidal ve 28. minutě druhý gól a ve 40. minutě dokonal hattrick. Hosté pokračovali i po přestávce, v 50. minutě přidal další branku Jiří Hemzáček a v 70. minutě zvyšoval už na 5:1 Vitalij Rogozin. Domácí se nakonec také ještě dočkali,když v 78. minutě skóroval Antonín Hanzlíček, ale víc už nevládli, takže Košutka si odvezla z Litic všechny tři body a svého soupeře v tabulce přeskočila na sedmé místo.

Další překvapení se zrodilo v Druztové, kde domácí rozstříleli Prazdroj 7:1. Domácí nepředvádějí špatnou hru, ale doposud nebyli na rozdíl od soupeřů produktivní. Předehrávka minulého kola a volný víkend zřejmě domácím prospěl. V prvním poločase debaklu ještě nic nenasvědčovalo, nikdo se gólově neprosadil a do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Po změně stran se do vedení dostali hosté ve 47. minutě zásluhou Matěje Ranše. A pak se domácí střelci rozjeli, přesněji řečeno Tomáš Roubal – ten skóroval hned čtyřikrát. V 56. minutě nejprve srovnal. V 59. minutě otočil skóre nešťastnou vlastní brankou Václav Kolařík. V 67. minutě skóroval opět Tomáš Roubal, dvě minuty na to přidal další branku Jan Šlauf. V 73. minutě opět Tomáš Roubal, který se trefil ještě v 87. minutě. A gól vstřelil v 81. minutě také Tomáš Linda. Druztová si tak vynahradila dosavadní mizérii a suverénně ukořistila důležité tři body. V tabulce jí to katapultovalo na 9. místo.

Vodní stavby naproti tomu pokračují v mizérii, která se jich od začátku soutěže drží. S černickou rezervou prohráli 5:1. O jedinou branku hostů se v 63. minutě postaral Michal Pavlíček. Zápas v podstatě rozhodl v rozmezí 32. a 34. minuty dvěma zásahy Kamil Kincl. Domácí přidali v 60. minutě třetí branku Jaroslavem Vlkem. Hosté pak skóre korigovali, ale pak už se opět prosazovali jen domácí. V 68. minutě Jurij Pipaš a v 84. minutě Krzysztof Zeliński. „Vodníci“ tak zatím zůstávají u dna tabulky.

Velice podobně je na tom i Letná, která měla v Chotíkově ve třetím kole už tři body na dosah, ale nakonec z toho byly pouze dva. A tak se se vyvíjí i další zápasy, kdy Letenští nehrají špatně, ale body to bohužel nepřináší. I v tomto kole ve Lhotě, resp. ve Vstiši to byli právě hosté z Letné, kdo se těsně před poločasem díky Milanu Štádlerovi dostal do vedení. Po přestávce už ale stříleli pouze domácí. V 56. minutě srovnal Václav Bezdička, v 70. a 80. minutě vstřelil branky Ondřej Touš a konečné skóre uzavřel opět domácí trenér Václav Bezdička minutu před koncem.

Chotíkovská rezerva nestačila v domácím utkání na béčko Rapidu. Ve 24 .minutě otevřel skóre hostující Martin Boháč. Ve druhém poločase přidal druhou branku hostů Tomáš Davidek. Domácí střelci se probudili pozdě, a tak v 90. minutě stihl Martin Tříkač pouze korigovat na konečných 2:1.

Author: Richard Polák

Tvůrce webových stránek - vdechnu život Vašim představám...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.