Co nás čeká o víkendu?

Kromě pálení čarodějnic a oslav svátku práce, je na programu také další porce utkání Městského přeboru i Městské soutěže mužů. Obě soutěže pokračují devatenáctým kolem.

V Městském přeboru na nás čeká několik velmi zajímavých utkání. Prvním z nich je určitě utkání mezi rezervou Lhoty a rezervou Zruče. Lídr soutěže zavítá na hřiště třetího, což slibuje zajímavou podívanou. Oba celky mají navíc podobně silnou ofenzivu. Střelci Lhoty B mají na konce celkem 53 zásahů, Zruč má jen o jeden zásah více. Za to v defenzivě se zdá být o něco pevnější domácí tým, 27 obdržených branek proti 32 zručským. Los krajského přeboru hraje do karet domácím, jejichž áčko má své utkání na pořadu až v neděli. Zručská rezerva hraje souběžně s vlastním A týmem, což ji nejenže neposílí, ale možná i trochu oslabí.

Dva se perou a třetí se směje. V tomto případě je tím třetím Rapid B, i když v tabulce mu patří druhé místo s dvoubodovou ztrátou na lídra. Zatímco se budou Lhota i Zruč prát (a obírat vzájemně) o body, Rapid jede na Vodní Stavby, kde je jednoznačně favoritem a pokud myslí útok na první místo vážně, měl by brát všechny tři body. Bude mít přebor po víkendu nového lídra?

Dalšími utkáními jsou Litice – Union, který jako jediný začíná už v sobotu v 16 hodin. Vlastně i toto utkání má určitý náboj – gólman Marek Horn před jarní částí přestoupil z Unionu právě do Litic a bude to poprvé, kdy nastoupí proti svému minulému klubu. V tabulce oba týmy dělí tři body. Dotáhnou se Litice bodově na Union?

Nebo se naopak Union dotáhne na Letnou? Dalším utkáním je Tornádo Hradiště vs. Letná. Právě Letná je v tomto zápase favoritem. Úplné čelo tabulky ji sice už trochu utíká, ale třetí místo je pouze dva daleko.

Do Starého Plzence zavítá poslední Druztová a i tady je favorit celkem jasný. O družinu trenéra Petra Rumla mám trochu obavy, protože Plzenec bude lačnit po vítězství, zvláště když minulý víkend nadělil lídrovi na jeho hřišti bůra, ale neodvezl si ani bod. Druztovou čeká velmi těžká práce, pokud chce udržet naději na záchranu. Dva body, které chybí na baráž, půjdou v Plzenci jen obtížně sebrat.

Na druhou stranu se možná Druztovská ztráta ani nezvětší. Předposlední Chotíkov B přivítá na svém hřišti rezervu Košutky a statistiky hovoří i proti domácím. Zatímco na domácím hřišti se Košutce příliš nedaří, venku je to o hodně lepší. tak uvidíme.

Posledním utkáním je souboj ze středu tabulky mezi rezervou Černic a Prazdrojem. Ale nenechte se mýlit, že by tady o nic nešlo. Zatímco domácí to mají relativně daleko na oba konce tabulky, hosté musí bojovat, protože „barážovou“ skupinu vedou pouze o jediný bod a v klidu tak ještě být nemohou.

Co nabídne Městská soutěž? Souboj prvního celku tabulky s druhým! Lídr z Vochova přivítá FK Ledce, které si minulý týden poradily s Malesickou rezervou a bodově se na ni dotáhly. Oba týmy z čela tabulky mají na třetí Malesice zápas k dobru, a tak je jasné, že ve Vochově půjde o přímý souboj o první místo!

Dalšími zápasy jsou Prazdroj B vs. Vodníci B. Vodnická rezerva se bohužel už jednou v této sezoně nesešla na utkání a tento víkend mají na programu souběžně utkání obou mužských týmů, tak doufejme, že se obě odehrají.

Posledním z utkání na víkendovém menu je derby Touškova B a Slovanu B. I když nebýt Prazdroje a Ledec, byla by v Městské soutěži v podstatě jen samá „přespolní“ derby a soutěž by se mohla klidně přejmenovat na oblastní přebor Plzeň-západ. V Touškově je výkop naplánován na neděli 17 hodin.

Tak kam vyrazíte tentokrát?

Author: Richard Polák

Víc než čtvrt století tvořím webové stránky a e-shopy.