Po včerejší předehrávce už není nikdo bez bodů

Ve včerejší předehrávce na sebe narazily týmy, které v městském přeboru zůstávaly zatím bez bodu, a tak bylo jasné, že alespoň jeden ze soupeřů se premiérových bodů dočká. Nakonec bodovali domácí Vodní Stavby i hosté z Druztové, dodatečný bod a penaltový rozstřel si pak odvezli hosté.

Domácí dosud všechny tři utkání prohráli, na předposledním místě tabulky se drželi díky mírně lepšímu skóre právě před soupeřem z Druztové. Z bilance obou soupeřů – tři zápasy, tři prohry a skóre 3:14 resp. 3:11, se dalo předpokládat, že půjde o nanejvýš napínavý a vyrovnaný duel.

Aktivněji začali hosté už ve čtvrté minutě se do zakončení dostal hostující Šimon Bidzilja, ale mířil nepřesně. Domácí se před hostující branku dostali poprvé v páté minutě a nijak zásadně ji neohrozili, ale hloupými řečmi zapříčinil trestný kop proti svému týmu hostující Tomáš Linda. Ke vší smůle hostů se z něho domácí dokázali prosadil Michalem Pavlíčkem a ujali se vedení. O tři minuty na to neuhlídali hosté Martina Peroutku, který si navedl míč do střelecké pozice a propálil Pavla Purkara v brance hostů. Domácí se poté dopředu příliš nehrnuli, hosté měli územní převahu, z které ale nedokázali příliš vytěžit. Sházela finální přihrávka, a pokud přišla, pak hosté prováhali zakončení.

Druhý poločas nepřinesl žádnou změnu v obraze hry. Po deseti minutách se ale prosadil hostující Lukáš Paďour a snížil na rozdíl jedné branky. To hosty povzbudilo a chvíli vyselo ve vzduchu vyrovnání. Bohužel tato snaha byla opět degradována tím, že hosté prováhali střelecké příležitosti nebo byli nepřesní. Nakonec se v 79. minutě přeci jen prosadil hostující Jan Šlauf a srovnal skóre na 2:2. Během závěrečných deseti minut měla ještě obě mužstva příležitost rozhodnout, ale tutovky na obou stranách neproměnila. Zápas tak dospěl k penaltovému rozstřelu, ve kterém byli úspěšnější hosté.

Druztová díky bonusovému bodu přeskočila VS, které se i přes zisk prvního bodu propadly na poslední místo.

Chyba: nemůžu zpracovat XML

Author: Richard Polák

Víc než čtvrt století tvořím webové stránky a e-shopy.